Івано-Франківськ
вул. Мазепи, 72

Ізоляційні матеріали

Для ізоляції місць з’єднань в монтажних коробах (щитах та інших місцях) використовують термоосадку, термоосадочні гільзи та ізострічку. Вони є найбільш поширеними ізоляційними засобами при монтажі електропроводки та складанні щитів.

Термоусадочні трубки являють собою спеціальні вироби, які забезпечують надійний захист з’єднань завдяки щільно прилягаючому ізоляційному шару. Термоусадочні трубки стійкі до протирання, здатні витримувати високі перепади температури і мають високі діелектричні властивості. Відмінними характеристиками таких виробів є їх швидка осадка, можливість тривалої і надійної експлуатації. Мінімальний розмір трубки 1 мм2, максимальний — 90 мм2. При нагріванні термоусадочна трубка звужується приблизно у 2 рази. Також для більш надійної ізоляції та захисту з’єднання використовуються трубки з внутрішнім клейовим шаром, що забезпечує більш надійне прилягання до матеріалу, який треба ізолювати. Термоусадочні трубки представлені у великому асортименті моделей і широко застосовуються в різних галузях промисловості та в побуті.

Термоусадочні гільзи мають вузол точкової пайки і є ідеальним інструментом для з’єднання контактів схильних до тривалої дії зовнішнього вологого середовища. В процесі монтажу гільза нагрівається і відбувається одночасна осадка оболонки і розплавлення олов’яного припою, який спаює кінці провідників. Додатковим захистом служать клейові кільця, які герметизують спаяну ділянку. Гільза не підходить для з’єднання алюмінієвих провідників, оскільки за нормальних умов алюміній не спаюється з оловом. Для монтажу термоусадочної гільзи не потрібен спеціальний інструмент — достатньо нагрівача (електрофен, газовий пальник), здатного прогріти з’єднання до температури 160°C.

Ізоляційна стрічка застосовується для ізоляції місць з’єднання електричного кола та забезпечує герметичність, захист від дії вологи, солей, слабких розчинників. Застосовуються ізоляційні стрічки для електроізоляції у промислових, будівельних і побутових роботах. Ізострічка складається із полівінілхлоридної плівки із спеціалізованими добавками, що перешкоджають займанню стрічки, і нанесеним на неї акриловим клейовим шаром, який утворює міцне і надійне з’єднання. Окрім ізострічки з ПВХ також буває ізострічка на тканинній основі. Ізострічка може бути різних кольорів, але найпоширенішими є синій, червоний, чорний, зелений, жовтий, жовто-зелений та білий.