Івано-Франківськ
вул. Мазепи, 72

Кабельні канали, лотки

Розрізняють два види кабельних каналів: пластикові та металеві. Перші широко використовуються в побуті, другі — призначені для використання в промисловості, адже можуть витримувати великі навантаження. Окрім металевих кабель-каналів для прокладки кабельних трас використовують лотки, але вони виготовляються лише з металу (перфорованого або суцільного металевого листа, стального дроту).

Пластиковий кабель-канал (пластиковий короб) — це кабельний канал, який використовується для прокладки електричного проводу при проведенні монтажних робіт. Кабель-канали застосовуються в тих випадках, коли прокладку кабелів неможливо здійснити у прихований спосіб. Пластикові кабель-канали застосовуються для настінного монтажу і є найпопулярнішим і оптимальним варіантом для організації силової або низьковольтної кабельної проводки всередині будівлі. Кабельні канали мають різноманітні конструкції, розміри і властивості, також вони бувають різних кольорів.

В нашому магазині можна придбати:

  • прямокутні кабель-канали для монтажу кабелю по стінах;
  • кольоровий прямокутний короб;
  • напольний короб для прокладки кабелю по підлозі;
  • перфорований короб, який призначений для зручності оперативного монтажу електропроводки всередині електроустановок, розподільних щитів та шаф управління.

Для орагназації робочих місць в адміністративно-офісних приміщеннях використовують спеціальні кабель-канали, в які можуть вмонтовуватися додаткові аксесуари, такі як вимикачі, розетки, розподільчі коробки.

Металеві лотки — це засоби для відкритої прокладки інформаційних і силових кабелів напругою до 1000 В. Кабельні лотки складаються з прямих елементів, з перфорованої або неперфорованої основи і встановлюються без кришки. Кабельний канал відрізняється від лотків тим, що в комплекті ще йде кришка. Тобто при відсутності кришки навіть на деяких секціях канал перетворюється на лоток. Основна функція лотків — постійно підтримувати і захищати кабель.

Кабельні лотки/канали бувають наступних видів:

  • листові лотки/канали — виготовляються з суцільного металевого листа та можуть бути з перфорацією або без;
  • лотки сходового типу — відрізняються від листових тим, що основа зроблена не з листа, а з перфорованих перегородок;
  • дротові лотки — виготовляються зі сталевого дроту, який зварюється на спеціальних зварювальних станках.

Лотки та кабель-канали дозволяють створювати мережі і зберігати гнучкість інсталяції, зручність зміни конфігурації і мобільність зовнішньої проводки. Установка лотка чи канала здійснюється шляхом його підвіски до стіни або стелі. Він забезпечує високу електричну, пожежну безпеку і формує прийнятний для приміщення зовнішній вигляд. Використання кабель-каналів та лотків на початковому етапі дозволяє в подальшому досить просто розвивати базову електричну і низьковольтну систему будівлі.