Івано-Франківськ
вул. Мазепи, 72

Монтажні коробки

Монтажні коробки діляться на дві групи: інсталяційні та розподільчі.

Інсталяційні коробки — це коробки, що встановлюються в поглиблення в стіні (стелі, підлозі тощо), яке призначене для розетки, вимикача або іншої електрофурнітури чи обладнання. Залежно від способу монтажу розетки, інсталяційні коробки бувають для бетонних, цегляних або гіпсокартонних стін. Крім цього, вони можуть бути простими, тобто використовуватися лише для однієї розетки чи вимикача, або набірними, тобто з них можна скласти вертикальний чи горизонтальний ряд на необхідну кількість вимикачів та розеток.

Інсталяційні монтажні коробки мають спеціальні вирізи та отвори для введення в них електропроводки (монтажних труб, кабельних каналів). В сучасних коробках також передбачені отвори для шурупів, якими можна надійно зафіксувати електрофурнітуру. Вони виготовляються з пластика і мають ребристий край, що гарантує надійний монтаж і довговічність. Також інсталяційні коробки можуть виготовляти зі спеціального негорючого самозгасаючого пластику, який у разі контакту з горючою поверхнею не поширює горіння. Такі коробки використовуються там, де є вимоги до приміщень по пожежній безпеці.

Зазвичай інсталяційні коробки бувають лише круглими та призначені лише для внутрішнього монтажу, тобто їх вмонтовують в стіну, стелю чи там де це необхідно. Для настінного монтажу різні виробники мають готові рішення — спеціальні зовнішні, або як їх ще називають «накладні» вимикачі та розетки, а тому потреби в зовнішніх інсталяційних коробках немає.

Розподільчі монтажні коробки — це коробки, які призначені для комутації в них проводів електричних, телефонних та комп’ютерних мереж. На відміну від інсталяційних коробок, вони можуть мати різний розмір (від малих до великих), форму (круглу, квадратну, прямокутну), бути зовнішніми та внутрішніми, виготовлятися з пластику, карболіту або металу. Також зовнішні розподільчі коробки можуть мати різний ступінь захисту. Деякі виробники виготовляють розподільчі коробки призначені для з’єднання кабелів в фонтанах, басейнах, а тому вони мають найбільший ступінь захисту ІР67.