Івано-Франківськ
вул. Мазепи, 72

Труби гофровані та гладкі

Найбільш поширеною продукцією для монтажу кабелю є гофрована труба (часто її ще називають «гофра»). Вона використовується для забезпечення електробезпеки різного роду мереж, для надійного захисту електричних, телефонних та телевізійних проводів. Така труба не проводить електричний струм, перешкоджає виникненню пожежі (якщо вона зроблена з негорючого пластику).

Гофрована труба досить зносостійка і екологічно безпечна, вона виготовляється з полімерного матеріалу, з якого складаються її зовнішні і внутрішні шари. Така труба відрізняється особливою довговічністю і не перетирається в процесі прокладки кабелю, а тому вона досить ефективна для застосування в виробничих, складських приміщеннях та на промисловому обладнанні.

Крім звичайної гофрованої труби в магазині «Ампер» є гофра спеціального призначення:

  • Поліамідна гофрована труба — призначена для прокладки кабелю безпосередньо на вулиці, бо має спеціальний склад стійкий до ультрафіолетового випромінювання, завдяки чому може знаходитися на відкритому повітрі під дією прямих сонячних променів.
  • Армована гофрована труба — труба, яка має підвищену механічну зносостійкість. Вона призначена для прокладання електричних кіл живлення та управління до механізмів та машин з рухомими частинами, обладнання яке піддається сильним вібраціям та рухається в різних площинах.
  • Двостінна гофрована труба — призначена для будівництва кабеленесучої каналізації, для сигнальних, інформаційних ліній, які прокладаються в ґрунті. Вона може бути гнучкою або жорсткою.

Металорукав — це металічна гнучка труба, яка має гофровані стінки. Рукав має круглий перетин і призначений для захисту електричних мереж і ліній зв’язку від механічних пошкоджень і негативного впливу навколишнього середовища. Така труба може виготовлятися з оцинкованої, сталевої, алюмінієвої, нержавіючої або латунної стрічки і забезпечує додатковий захист від зовнішніх електромагнітних випромінювань. Металорукав використовують для ізоляції вразливих електричних кабелів, проводів і волоконної оптики. Це дуже ефективний і надійний спосіб захисту кабелю. Металорукав набув широкого поширення в різних системах і здатний справлятися з цілим рядом несприятливих факторів навколишнього середовища і умов експлуатації.

Гладкі пластикові труби — це вироби, зроблені з полівінілхлориду. Пластикові труби можуть мати різний розмір і застосовуються для прокладки електропроводки всередині будівель та споруд. Основна відмінність від гофрованої труби полягає в тому, що пластикова труба є жорсткою, тобто вона не гнеться, а тому при її прокладці в кутах, при поворотах використовуються додаткові аксесуари (кути, коліна, трійники тощо). Пластикові труби володіють такими плюсами: довговічність (до 50 років), висока хімічна і корозійна стійкість, низька теплопровідність, стійкість до низьких температур.

Для кріплення гладких пластикових та гофрованих труб використовують спеціальні аксесуари. Для настінного монтажу застосовують тримачі з защіпкою або з хомутом, вони можуть бути пластиковими або оцинкованими. Для з’єднання труб між собою використовують звичайні та плавні коліна, трійники, повороти, муфти, а для з’єднання з коробками, монтажними боксами, використовуються сальники відповідного діаметру, які забезпечують ступінь захисту від вологи. Всі деталі, які використовуються для монтажу труб підбираються під відповідний діаметр труби.