Івано-Франківськ
вул. Мазепи, 72

Пристрій захисного відключення ПЗВ | Electro Unit

Пристрій захисного відключення ПЗВ

У основі роботи пристрою лежить реакція датчика струму при зміні вхідного диференціального струму. Сам датчик являє собою трансформатор струму виконаний у вигляді тороїдального сердечника, а розмикає ланцюг просте реле або спеціальна схема. В нормальному режимі роботи алгебраїчна сума струмів що протікають у фазному та нульовому провідниках одинакова.

ПЗВ за кількістю полюсів

За кількістю полюсів усі ПЗВ поділяють на: двополюсні (2Р) та чотирьохполюсні (4Р). Основна відмінність між цими типами — використання пристрою у однофазній або трифазній мережі. 2Р ПЗВ використовується у однофазній мережі, а 4Р відповідно — у трифазній.

ПЗВ за часом витримки

Пристрої данного типу поділяються на дві категорії: ПЗВ типу S та ПЗВ типу G. Обидва підтипа являються селективними, але різняться часом спрацьовування. Для типу S характерний час спрацьовування лежить у діапазоні від 0,15 до 0,5 секунд і даний підтип краще використовувати у випадках, коли на лінії встановлено декілька ПЗВ. Для типу G характерний час спрацьовування лежить у діапазоні від 0,06 до 0,08 секунд.

ПЗВ за принципом спрацьовування

Існує кілька підтипів ПЗВ за їх принципом спрацьовування: електромеханічні та електронні.

Електромеханічні ПЗВ. Даний тип пристроїв характеризується тим, что спрацьовування пристрою не залежить від напруги мережі, а залежить лише від витоку струму у пошкодженій лінії — диференціальний струм.

Електронні ПЗВ. Електронні пристрої, у свою чергу, залежать від напруги та їм необхідне зовнішнє джерело струму для роботи вбудованої електричної схеми із вбудованим електронним підсилювачем. Такий тип ПХВ меньш розповсюджений через меншу надійність роботи у порівнянні із електромеханічним пристроєм.

ПЗВ за типом витоку струму

Перший та самий простий тип — це тип ПЗВ, які спрацьовують у разі виникнення витоку змінного струму. Такий тип пристроїв прийнято називати АС тип. Пристрої цього типу маркуються або написом АС, або символом змінного струму “~” на своєму корпусі.

Другим підтипом пристроїв прийнято рахувати пристрій, що спрацьовує при наявності змінного чи постійного (пульсуючого) струму у ланцюгу або при його повільному зростанні. Такий тип прийнято називати тип А. Пристрої такого типу маркуються символом А або прямокутним символом із двома тильдами (різної амплітуди).

Третім підтипом пристроїв вважається пристрій, що спрацьовує при виникненні постійного, змінного або випрямленого струму витоку. Такі пристрої маркуються символом В на корпусі і призначені для використання у промисловості.

Перші два підтипи можна використовувати у домашніх умовах.

Деякі варіанти підключення ПЗВ

Правильне підключення ПЗВ