Івано-Франківськ
вул. Мазепи, 72

Розумний дім

Що це таке і яку систему розумного будинку вибрати?

Розумний дім — це будівля з сучасними системами та технологіями, які підвищують безпеку та комфорт членів сімї. Такі системи дозволяють заощадити в домашньому бюджеті і все частіше присутні в новозбудованих будинках. У цій статті ви дізнаєтесь, з чого складається система розумного будинку і чи варто наважитися на систему «Розумний дім».

Що таке розумний будинок?

Розумний будинок із системою управління будівлею СУБ (Система управління будівлею) або з IСУБ (Інтегрована система управління будівлею) або IIСУБ (Інтелектуальна інтегрована система управління будівлею) — це будівля з інтегрованими установками, що керують різними домашніми пристроями та системами.

Коротше кажучи, це можна охарактеризувати як центральне управління з підключенням окремих операційних систем між собою, разом з автоматичним управлінням, без необхідності втручання мешканців кожного разу в їх роботу. Суть розумного будинку полягає у забезпеченні, зокрема, підвищенні енергоефективності використання та експлуатації будівлі. Тому вони є будівлями, які відповідають найсуворішим стандартам для зменшення потреб будинку в енергії.

Донедавна розумний будинок був синонімом чогось ексклюзивного та елітного. Сьогодні важко уявити будинок без хоча б основних елементів розумних рішень. В даний час системи розумного будинку стають все більш доступними за ціною, і в майбутньому такі рішення будуть широко використовуватися, і навіть бути необхідними.

Розумний дім: компоненти системи

Ми можемо включити до системи розумного будинку, наприклад:

 • керування системою центрального опалення
 • нагрівання гарячої води, ГВП,
 • механічна вентиляція з рекуперацією
 • кондиціонер
 • установка теплового насоса з теплообмінником
 • монтаж сонячних та фотоелектричних панелей
 • тепла підлога
 • опалення каміном з водяною сорочкою
 • інсталяція електрична
 • освітлення
 • пожежна сигналізація, охоронна сигналізація
 • установка зрошувачів для поливу саду
 • система домашнього кінотеатру, та акустики.
 • система зовнішніх і внутрішніх жалюзів, ролет або тентів,
 • відкривання та закривання дахових вікон.

Ви можете контролювати систему опалення, яка програмується за погодою відповідно до ритму дня і ночі, або за присутності мешканців, вимикаючи її під час відпустки чи тривалої відсутності господарів. Ви можете регулювати температуру в кожній кімнаті окремо відповідно до потреб користувачів. Основна система опалення може бути інтегрована для ефективної співпраці з, наприклад, вентиляцією або кондиціонуванням повітря, або іншими пристроями та установками. Додатковою зручністю є інтеграція системи домашнього кінотеатру Hi-Fi або управління музикою вдома разом з функціонуванням окремих освітлювальних приладів, що дозволить вам створити відповідні сцени вдома та прикрасити інтер’єр.

У той же час, використовуючи інтелектуальні будівельні системи, ми можемо економити енергію — світло увімкнеться там, де ми знаходимось, і вимкнеться у нашу відсутність. Ви також можете керувати системою сигналізації та моніторингом вдома, або поза домом, все це доступно з вашого ноутбука або за допомогою смартфона або іншого портативного пристрою.

Велика перевага системи розумного будинку полягає в тому, що немає необхідності витрачати кошти на багатокілометрові кабельні траси та дорогі інтерфейси в багатьох місцях будинку, оскільки системи працюють бездротово, а управління є віддаленим та автоматичним із запрограмованої панелі.

Приклад атоматизації готової квартири після ремонту, без жодного прокладання кабелю, штробіння, чи свердління.

Як керувати розумним будинком?

Правильно налаштована система розумного будинку надзвичайно проста в керуванні й не вимагає жодних спеціальних знань, умінь чи навичок. Головний акцент полягає саме на автоматизації основних процесів та зведення до мінімуму ручних дій чи налаштувань.

В системі прописані базові сценарії, які запускаються в дію одним або кількома натисканнями клавіші вимикача чи при спрацюванні давачів. Наприклад, якщо натиснути вимикач світла, Ви можете використовувати його і для управління світлом, як зазвичай, і для вмикання потрібного сценарію. У цьому випадку навіть не буде помітно, що за ним стоїть ціла інтелектуальна система будинку. Також часто встановлюються панелі управління із сенсорними дисплеями, які за допомогою зручного інтерфейсу дозволяють налаштовувати чи вмикати різні системи — чи то освітлення, чи клімат, чи моторизовані штори.

Зважаючи на те, що смартфони та планшети вже стали невіддільною частиною нашого життя, керувати системою розумного дому можна просто та легко саме зі свого мобільного пристрою ,жодних незрозумілих термінів, все чітко, просто та лаконічно, де одним рухом по екрану можна вмикати потрібні сценарії та контролювати загальну ситуацію в себе вдома.

Які існують системи розумного будинку?

Розумні будинки за способом комунікації обладнання поділяються на провідні та безпровідні системи.

Провідна система — виконується підключенням всіх давачів та пристроїв керування в одну шину за допомогою кабелю що передає сигнали до серця Розумного Дому — контролера. А вже звідти команди передаються кабелями до пристроїв, які мають їх виконати. І як показує досвід, провідні з’єднання надійніші за радіохвилі. Монтаж даного типу системи необхідно виконати підчас будівельних робіт, наперед визначившись з усіма елементами розумного будинку. Щодо безпровідної системи, то вона швидка в монтажі, легка в інсталяції та економна. Монтаж її можна виконати навіть після фінішних робіт, та вже в готовому помешканні з усіма комунікаціями. Оскільки всі пристрої автономні, та комунікують один з одним через радіозвязок, або Wi-Fi. Але вони потребують періодичної заміни батарей чи підзарядки акумулятора. Також недосконалою є система захисту, оскільки безпровідний Розумний Дім є фактично домашньою мережею, яка прив’язана до інтернету, а це, своєю чергою, дає доволі суттєві ризики проникнення в мережу.

Відкриті системи забезпечують обмін даними між пристроями різних виробників, використовуючи так звані «відкриті протоколи». Для прикладу WLAN, Modbus, RS485 та інші. Для функціонування в межах однієї системи пристрої повинні підтримувати можливість роботи з одним і тим самим протоколом. У такому випадку пристрої різних виробників можна легко інтегрувати в мережу і Ви зможете сповна насолодитись всіма перевагами системи «Розумний Дім».

Закриті системи складаються з компонентів одного бренду. Розбудова системи вцілому зводиться до одного виробника

Які переваги системи розумного будинку?

Наш дім — це наша фортеця! Це місце де найбільше хочеться відчувати тепло, комфорт, та безпеку.

Важко уявити що ще зовсім недавно для того щоб переключити канал на телевізорі, необхідно було вставати з дивану і нажимати кнопку. Зараз з любої точки планети можна , увімкнути опалення в будинку за допомогою смартфона. Технології систем розумного будинку дозволяють розробити міліони сценаріїв підвищення комфорту та безпеки в оселі.

Звичайно, поряд зі всіма перевагами можна відшукати й недоліки: вартість та складність системи. Але вартість компонентів з кожним роком стає нижчою. До того ж модульна система дозволяє підібрати необхідний комплект системи Розумного Дому під будь-який бюджет.

Щодо складності системи, для користувача, не складе жодних проблем, оскільки користування мобільними аплікаціями просте та доступне навіть для літніх людей, а монтажем займаються досвідченні професіонали, котрі відповідають за свою роботу!

Хочете «Розумний дім» але не знаєте з чого почати?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну консультацію!